Ülkemiz İçin Bir Dönüm Noktasıdır
  • 21 Ağustos 2020 Cuma

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Karadeniz’de ülkemiz tarihinde en önemli sondaj çalışmasını başarıyla sonuçlandırılmasının ardından değerlendirmede bulundu. 
Başkanımız Eken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Milli enerji kalkınmamızda ve bağımsızlığımız açısından önemli bir faktördür. Bugün, Ülkemiz açısından tarihi bir güne tanık olduk. İstanbul’un fetih gününde çalışmalarına başlayan Fatih Sondaj Gemisi Karadeniz’de Tuna-1 bölgesinde yürüttüğü sondaj çalışmalarında doğalgaza ulaştı. 320 Milyar Metreküp doğalgaz rezervi bulunan ve Sakarya Gaz Sahası olarak ilan edilen bölgede bulunan doğalgaz 2023 yılında Türk Milletinin hizmetine sunulacak olması sevincimizi daha da arttırmıştır. 
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından yerli ve milli imkanlarla yapılan sondaj çalışmalarında 320 Milyar Metreküp doğalgaz bulunduğu müjdesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. 
Bu anlamda büyük emek sarf eden başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’a ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e ve Türk mühendislerimiz ve sondaj gemisi çalışanlarına Sivas iş dünyası adına teşekkür ediyorum. Ülkemize hayırlı uğurlu olsun.”