Toplanan Yardımlar Vali Ayhan'a Teslim Edildi
  • 21 Nisan 2020 Salı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO), Milli Dayanışma Kampanyası'na 480 bin lira, Vefa Sosyal Destek Grupları'na ise 2 bin koli gıda paketi ile destek oldu.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO)Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Vali Salih Ayhan'ı makamında ziyaret etti.

Eken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na Meclis ve İstişare Kurulu üyelerinin bazılarının katkılarıyla 480 bin lirayı bağışladıklarını bildirdi.

Sivas’ta, Valilik, Belediye, Emniyet, Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Çalışanlarının koordineli bir şekilde süreci yönettiğine dikkat Çeken Eken, “Birlik ve beraberliğe son derece ihtiyacımız olan bu günlerde valimiz öncülüğünde Sivas’ta güzel işler yapılıyor. Bende, İl Pandemi Kurulundayım ve ekipler gece gündüz demeden çalışıyor. Bu süreçte olumsuz etkilenen esnafımız, tüccarımız var. Devletimiz bu konuda yeni tedbir paketleri hazırlayarak esnafımız ve tüccarımıza yardımcı oluyor. Umuyorum bu süreci birkaç ay içinde atlatıp Türkiye’miz büyük bir sınavdan geçerek eski günlerine dönecektir.

Yaşadığımız süreçte Valiliğimiz öncülüğünde başlatılan çalışmayla Ramazan ayında evinde ekmeği olmayan kimse kalmayacaktır. Bu süreçte esnafımıza ve çalışanlarımıza yönelik ayni ve nakdi destekler çok önem arz etmekteydi. Sağolsun Valimiz ve Belediye Başkanımız bu konuda gerekli destekleri sağlıyor” dedi.

Eken, şunları kaydetti; “Bizde Ticaret ve Sanayi Odası olarak Meclis ve İstişare Kurulu üyelerimizin bir kısmı ile kendi aramızda topladığımız 2 bin koli gıda paketi ve Cumhurbaşkanımızın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na kampanyasına da 480 bin TL destek olduk. Ayrıca 200 bin TL tutarında gıda çekleri hazırlatarak onları da ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırdık.  Odamız üyelerinin talep beklentilerini raporlar haline getirerek TOBB başta olmak üzere ilgili kurumlarımıza ilettik. Birçoğuna çözüm üretildi. Üyelerimize yönelik 100 Bin adet ücretsiz maske dağıtımı yapacağız. Önümüzdeki günlerde TOBB öncülüğünde Odamızın tüm imkanlarını seferber ederek üyelerimizin kullanabilmesi için 50 bin ile 100 bin TL arasında Nefes Kredisi imkanı sağlayacağız. Bu konuda gerekli açıklamayı ilerleyen günlerde yapacağız. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Meclis Üyesi arkadaşlarıma, istişare kurulu üyelerime teşekkür ediyorum. Sivas Ticaret ve Sanayi odası olarak her zaman devletimizin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum.“

Sivas’ta yardımların devam ettiğine değinen Vali Ayhan, “İlimizin en örgütlü ve en fazla iş istihdamı sağlayan iş insanlarından oluşan Ticaret ve Sanayi Odamızda bu sürece kayıtsız kalmadı. Oda Başkanımızın çağrısıyla 2 Bin koli gıda yardımı Vefa Sosyal Destek Grupları'na aktarıldı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na da Odamızın 480 Bin lira desteği oldu. Ben kendilerine ve üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.