Odamızın Talepleri Doğrultusunda Zamlar İptal Edildi
  • 04 Ocak 2021 Pazartesi

Vakıflar Genel Müdürlüğü, kiracılarına 2021 yılı için yaptığı zamları iptal etti. 
Konuyla ilgili Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, üyelerden gelen talepler doğrultusunda Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Genel Müdürlüğü ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile gerekli görüşmeleri yapmış ve konu hakkında açıklamalar yaparak, esnafların zor bir süreçten geçtiğini zamların iptal edilmesi gerektiğini söylemişti. 
Sivas Ticaret ve Sanayi Odamızın (STSO), Vakıflar Genel Müdürlüğüne yaptığı ısrarlı talepler doğrultusunda 2021 yılı zamları iptal edildi.
Zamların iptal edilmesini memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, “1 ay önce dile getirdiğimiz, her platformda söylediğimiz Vakıflar kiracıları için 2021 yılında yapılan zamların kaldırılması talebimiz olmuştu. Bununla ilgili gerek Cumhurbaşkanlığımıza gerek Vakıflar Genel Müdürlüğümüze gerek Bakanlığımıza gerek Vakıflar Bölge Müdürümüze talepte bulunmuştuk. Bu taleplerimizin sonucunda da Türkiye Odalar Birliğimize ve Vakıflar Genel Müdürlümüze yapmış olduğumuz taleplerimiz doğrultusunda 2021 yılı için Vakıflar kiracılarına yapılan zammın iptal edildiği, 2021 yılında zam yapılmadan 2020 yılı kira bedelleri ile devam edeceklerini açıklanması bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir. Alınan karardan ötürü Cumhurbaşkanımıza, bakanlığımıza, Vakıflar Genel Müdürlümüze, TOBB Başkanımıza, Vakıflar Bölge Müdürümüze teşekkür ediyorum. Taleplerimizi onlara bildirdikten sonra yapılan çalışmalarla birlikte en azından Vakıflar kiracılarından zam alınmaması talebimiz yerine gelmiştir. Bu anlamda emeği geçen tüm paydaşlara, tüm kurumlara çok teşekkür ediyorum. Vakıflar kiracılarımıza 2021 yılında artış yapmadan kiralarını ödeyecekler. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.