Online Export Akademi
  • 22.02.2021 13:27
  • 1024

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza gönderilen Ticaret Bakanlığı'ndan alınan 25 Şubat 2021 tarihli ve 60713518 sayılı yazısı.

Tüm KOBİ'lere yönelik 25 Şubat 2021 saat 9.30'da Online Export Akademi düzenleneceği bildirilmektedir. Webinara kayıt linki, Online Export Akademi Programı ve Zoom Kullanma Kılavuzu yazı ekinde sunulmaktadır.
Bildiğiniz üzere, ülkemiz ihracatının arttırılması vizyonuna ve kadın girişimcilerin ihracata yönelmelerine katkı sağlayacak şekilde, Bakanlığımız ve UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı A.Ş. işbirliği ile ihracat potansiyeli taşıyan kadın ve genç girişimcilerimizin bilgi, deneyim ve network ihtiyaçlarının giderilmesine destek olmak amacıyla "Export Akademi - Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı" oluşturulmuştur. Öte yandan, covid-19 virüsünün mevcut durumu da göz önüne alınarak söz konusu Program Nisan ayında elektronik ortama taşınmıştır. Bu kapsamda, bir sonraki Export Akademi Programı, Türkiye çapında tüm KOBİ'lerimize yönelik olarak, 25 Şubat 2021 tarihinde saat 09:30'da gerçekleştirilecektir. Bir örneği ekte yer alan program dahilinde Zoom Programı üzerinden gerçekleştirilecek "Online Export Akademi Programı"na https://ups.zoom.us/webinar/register/WN_UrE3t7JETie4F5Id_0Qc1w linki aracılığıyla kayıt olunabilecektir. Program kapsamında yapılacak toplantıya ilişkin gerekli bilgiler kayıt aşamasının ardından katılımcılara iletilecek olup, kullanılacak programa ilişkin Zoom Meeting Kurulum ve Kullanım Kılavuzu da ilişikte gönderilmektedir. Bu doğrultuda Genel Seketerliğinizce, söz konusu Programa ilişkin olarak başta kadın ve genç girişimciler olmak üzere ülkemizdeki KOBİ'lerin bilgilendirilmesini sağlamak üzere toplantıya katılmaları konusunda 81 ilimizdeki ticaret ve sanayi odaları ile iletişime geçilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Program Detayları İçin Tıklayınız