Yasin Tekstil

REKOR SÜREDE FABRİKA KURULDU
Odamızın girişimleri sonuç verdi. İstanbul’da üretim yapan Yasin Tekstil fabrikası, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken’in daveti üzerine Sivas’ta yatırım kararı aldı. Büyük bir rekora imza atılarak, 55 günde fabrika üretime geçirildi. Başkan Eken, “Tüm girişimcileri yatırıma Sivas’a davet ediyorum. Telefonum 24 saat açık. Sorunlarını çözmek bizden, yatırım yapmak onlardan” dedi.

Başkan Eken, Organize Sanayi Bölgesinde üretime geçen Yasin Tekstil fabrikasını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Birçok ülkeye ihracat gerçekleştiren Fabrika sahibi Gökhan Karagöl, Sivas’ta kendilerine sunulan desteklerden çok etkilendiğini söyledi. Karagöl, “Oda başkanımız sorunlarımız ile bir bir ilgilendi. Bir günde doğalgazımızı bağlattı, kapasite raporumuzu çıkarttı. Destekleriyle hep yanımızda oldu. İstanbul’da bu imkanlara ulaşmak kolay değil. Bürokrasinin olmadığı bir ilde yatırım yapmaktan mutluyuz. Bu örnek alınacak destekleri İstanbul’da diğer firmalara anlatarak, Sivas’a getireceğiz. Tesisimizde ilk etapta 300 kişiye istihdam sağlayacağız. Gördüğümüz bu yakın ilgi ve desteklerden dolayı 50 dönüm arazi üzerine 2. Fabrikamızı kuracağız ve burada 1000 kişiye istihdam sağlayacağız. Mustafa Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Başkanımız Mustafa Eken ise “Tüm yatırımcılarımızın önündeki engelleri kaldırarak, yeni yatırımlara ev sahipliği yapacağız. Yeni dönemde yurt içinde ve yurt dışındaki tüm yatırımcıları ziyaret edeceğiz. Sivas’a yatırım yapmaları konusunda seferber olacağız” dedi.